POZVÁNKA

Muzeum Mirovicka v Pohoří otvírá v sobotu dne 23.června v 10.00 hod. pro návštěvníky a zájemce o historii regionu nové sekce

Vážení občané Mirovicka, chalupáři a chataři,

při příležitosti prezentace nových sekcí: Š-Školství, Ř-Řemesla a lidová tvořivost (řezbář Jan Vevera) a sekci D-Dobrovolní hasiči na Mirovicku, vás srdečně zvu do Muzea Mirovicka v Pohoří. Současně si můžete prohlédnout již dříve otevřené sekce: N-Neživá a živá příroda, T- Toman Jan (regionální historik), H-Historie Mirovicka a sekci F- Farnost Mirovická a Pohořská. V průběhu návštěvy se seznámíte s historii muzea a také s jeho významem pro prezentaci regionu severního Písecka. Po ukončení prohlídky muzea je pro vás připraveno malé občerstvení s domácím cukrovím v pohostinství „U Koblížka“ v Pohoří. Odpoledne, téhož dne, proběhne od 13.00 hod. na fotbalovém hřišti „Sokol Pohoří“, oslava 95. výročí založení Spolku dobrovolných hasičů Pohoří.

Vážení občané, svou účasti na otevření nových sekcí muzea podpoříte tuto významnou kulturní akci v rámci Mirovicka a současně také přispějete k potřebnému oživení zájmu o tento region.

Za obec Mišovice vás srdečně zve k návštěvě muzea

Mgr. Vladimír Čelakovský, starosta obce

Vážení spoluobčané,

Kulturní komise obce Mišovice bude dne 21.4.2018 pořádat jednodenní výlet do jihočeského města

„ Tábor “

na : Slavnosti uzeného masa a dobrého jídla

Na náměstí T. G. Masaryka se po celý den budete moci kochat stánky, které budou plné dobrého jídla a pití. Hlavní hvězdou dne bude uzené maso. Připraven bude pestrý program pro všechny věkové kategorie.

Vstupné : zdarma

A pokud nejste příznivci masa, máme pro Vás i něco sladkého a to v podobě návštěvy

Muzea čokolády a marcipánu

Muzeum čokolády a marcipánu je oblíbenou atrakcí a lákadlem mnoha návštěvníků . Nenechte si ujít tohle sladké muzeum, jehož součástí je i prodejna a stálá dílna, kde můžete sami odlévat čokoládové figurky nebo pracovat s marcipánem. Součástí muzea je i obchod s originálními suvenýry, pralinkami, bonbony atd.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plakát-pozvánka
 OÚ Mišovice zve všechny občany na novoroční výšlap na Křemenici, sraz účastníků ve 13:30 hod na vrcholu. Přípitek k Novému roku 2018.

Mikulášská nadílka pro děti

V neděli  3.prosince 2017  od 15 hodin v KD Svučice

Divadlo - Prácheňská scena Písek

Dalskabáty,hříšná ves aneb zapomenutý čert ‘

V sobotu 2.prosince 2017 od 17:00 hodin ve velkém sále KD ve Svučicích

"Výroba adventních věnců“

KDY : 25. Listopadu 2017 od 15 hodin vKD ve Svučicích.

V sobotu 21.10.2017 se koná Posvícenský průvod. Sraz v 10:00hod v Draheničkách

14.10.2017 zájezd na Šumavu, ráno odjezd v 8 hodin, dopoledne výlet po Šumavě, odpoledne návštěva Sušického aqvaparku, návrat asi v 18.hodin.

Pozvánka na Drakiádu 7.10.2017, sejdeme se ve 13 hodin na hřišti v Pohoří

Dne 23.září 2017 se od 14 hodin uskuteční v KD ve Svučicích

,, Setkání rodáků Mišovicka ,,

(Mišovice, Svučice, Slavkovice, Draheničky, Slavkovická Hora a Pohoří ) Přijďte si posedět a popovídat.Všichni jsou srdečně zváni.

Divadelní představení „Epochální výlet pana Broučka“

Hraje Divadelní spolek Prácheňská scéna v Písku

16.září 2017 od 19:00 hod. v Kulturním domě ve Svučicích

Obec Mišovice Vás srdečně zve na "Psí den ve Svučicích" . Sraz je  v sobotu 29.7.2017 od 10:00 hod . Zváni jsou všichni pejsci všech ras a páníčci každého věku.

ZO Svaz žen Pohoří pořádá "1. letní radovánky" pro děti a dospělé, v sobotu 22.7.2017 za hasičskou zbrojnicí na Svobodce. Zahájení ve 14:00hod. Vstup zdarma.

Dětský den ve Svučicích. 17.6.2017 od 15:00 hod

Obec Mišovice Vás srdečně zve k návštěvě Muzea Mirovicka v Pohoří

!!!! Divadelní představení se dnes nekoná ze zdravotních důvodů !!!!!!

Plakát pozvánka na divadelní představení

Pozvánka na sobotní odpoledne se společenskou hrou Bingo .

Koná se v sobotu, dne 11. března 2017 od 14:00 hodin ve Vesnickém klubu Svučice

V sobotu 18.2.2017 se koná Masopustní průvod. Sraz masek v 10:00 hod u kapličky v Mišovicích.

V sobotu 11.2.2017 od 14:00 hod se koná Maškarní ples pro děti v KD ve Svučicích

V sobotu 28.1.2017 od 15:00 hod ve VK ve Svučicích se koná přednáška p. Karla Kolpeka  "Očista a regenerace ledvin a močových cest".

V sobotu 14.1.2017 od 15:00 hod se koná posezení s p. Josefem Břečkou

na téma : "Cesta po Novém Zélandu".